Co znamená...?

24. dubna 2010 v 20:21 | Králíček
Makrobiotika

je stravovací systém podložený určitou duchovní filozofií.Ve své úplné podobě se v současnosti velice obtížně dodržuje.Na základě zkušeností rozděluje potraviny podle obsahu jin a jang.Čím více jsou energie jin a jang v dané potravině vyrovnané, tím prospěšnější je tato potravina člověku.

Aromaterapie

využívá darů rostlin v podobě esenciálních olejů.Ty slouží k terapeutickým koupelím, inhalacím a obkladům a aromatickým masážím.Energie rostlin, jejich samotná podstata koncentrovaná v těchto olejích, se stává léčebným faktorem. Vůně silně působí na člověka, stimulují mozek a ovlivňují psychiku i některé tělesné funkce.

Maditace

pochází z latinského slova ,, Meditatio " ,  ,,Přemýšlení ", jedná se však o jiný druh přemítání, než ne jaký jsme zvyklí v bdělém stavu, či stavu beta. Představuje ztišení mysli, její vyprázdnění od logických obsahů a vyladění na vibrace alfa ( stav mezi bdělostí a spánkem, těsně před usínáním nebo probouzením). Existují různé druhy meditace, naštěstí dnes již nejsou výhradně záležitostí mystickou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.